5004 plus ile Otomatik Sulama

5004 plus ile Otomatik Sulama

Sulama sistemleri profesyonel kişilerce yapılmalı, kazı doğru derinlikte kazılmalı, birden fazla zona bölünmeli, basınç kaybının en aza indirilme çalışmaları yapılmalı, performanslarına göre uygun springler seçilmelidir. Springler yerleştirilirken eşit yağış oranlarına sahip springler aynı hatta toplanmalı, springlerin eşit sulama yapabilmesi için mesafe aralıkları doğru tespit edilmelidir.

Sulama sistemleri, bir depo ve buna bağlı bir hidrofor tarafından beslenir. Tam otomatik sulama sistemi; zaman ayarlayıcı timer, springler, fittingler, sert polietilen borular ve üzerine yerleştirilen selonoid vanalar dan oluşur.

Ana merkezden program yapılarak, bitkilerin yapısına ve mevsimsel değişkenliklere göre sahadaki çim alanlar springler, çalı ve yer örtücüler damlama sistemiyle sulanırlar.

Selonoid vanalar gerektiğinde tali yollara dağılan suyu ana hat üzerinde keser, bitkilere ihtiyaçları oranında su verilmesi sağlanır. Otomatik sulama sisteminde; hem springlerle çimlerin ihtiyaçları oranında sulanması, hem de selonoid vanalarla damlama sisteminin kontrol altına alınması sayesinde ciddi boyutlarda su sarfiyatının önüne geçilir.

Bir alanda sulama sistemi kurarken farklı malzemeler ve farklı fiyatlar karşınıza çıkabilir, burada yapılması gereken profesyonel kişilerden yardım almanızı, alanın ihtiyacı olan kaliteli ve doğru malzemeyi kullanmanızı öneririz.

Powered by Bilgeweb